Rybnicki Klub Karate Kyokushin

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

30 LAT MINĘŁO

30 Lat istnienia Rybnickiego Klubu Karate

Rybnickiemu Klubowi Karate Kyokushin stuknęła właśnie trzydziestka. Klub ma się całkiem dobrze, o świetnej formie zawodników świadczą zdobywane co jakiś czas medale i nagrody. Po wakacyjnej przerwie do klubu będą mieli okazję dołączyć nowi chętni, od września rusza bowiem kolejny nabór. - Trenowac mogą u nas już małe, kilkuletnie dzieci. Proponujemy im ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami samoobrony - mówi Zbigniew Paliński, trener karate i szer rybnickiego klubu. Zachęca do ćwiczeń nie tylko maluchy ale ich rodziców, bo jak mówi, nigdy nie jest się za starym ani za młodym, żeby trenować karate. Żeby zapisać się do klubu, wystarczy przyjść do Centrum Rehabilitacji i Rekreacji Bushido, gdzie dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat trenują we wtorki i czwartki od godziny 17:15 do 18:15, a starsi w te same dni, od 18:15 do 20. - Najważniejsza jest chęć uczestnictwa w treningach. Dzieci uczą się bardzo szybko, zaskakując często nas wszystkich - dodaje Zbigniew Paliński.

Podkreśla, że karate to nie tylko sztuka walki. Bo choć rozwija sprawność fizyczną, to przede wszystkim uczy też opanowania i koncentracji. - Karate nie uczy agresji. Na takich zajęciach człowiek dowiaduje się prawdy o sobie i swoich możliwościach, uwidaczniają się skrywane dotąd cechy charakteru - mówi trener.

Ten rok, ze względu na jubileusz jest dla klubu rokiem szczególnym. Tym bardziej, że 10-lecie swojego istnienia obchodzi też Bushido. Klub i Bushido postanowiły więc połączyć siły i zorganizować w październiku pokaz sztuk walki, podczas którego rozegrane zostaną m. in. zawody o puchar dziesięciolecia Bushido. Już teraz chciałbym bardzo serdecznie zaprosić na imprezę wszystkich naszych sympatyków, którzy w ciągu tych 30 lat brali udział w naszych treningach. To co prawda kilka tysięcy osób, ale wszystkich jeszcze raz zapraszam - mówi Zbigniew Palińki. Dodaje, że na początku działalności klubu w latach 70-tych i 80-tych na treningi przychodziło po kilkaset osób. - To były takie czasy, popularne były filmy z Brucem Lee, ludzie byli zafascynowani sztukami walki. Teraz to się zmieniło. Na szczęście, mimo to, nasz klub nie może narzekać na brak zawodników - mówi Zbigniew Paliński

 

------ Karina Sieradzka ------

 

Poprawiony: piątek, 01 października 2010 12:18  

 

MASUTATSU OYAMA - MYŚLI

Człowiek może być biedny, ale jeżeli ma cel i dąży do jego osiągnięcia jest piękny.

 

— Sosai Masutatsu Oyama